Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Kiedy nastąpią przejęcia Lotosu i PGNiG przez Orlen?

e-petrol.pl
2021-01-07 / 09:50
Kiedy nastąpią przejęcia Lotosu i PGNiG przez Orlen?

Dziennik ‘’Rzeczpospolita’’ napisał na temat postępów w procesie przejęcia przez PKN Orlen Grupy Lotos oraz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Zdaniem tego źródła, Orlen przewiduje, że sfinalizuje transakcje przejęcia obu podmiotów w tym roku.

Analitycy, z którymi rozmawiał dziennik, różnią się w ocenach, co do możliwości finalizacji transakcji jeszcze w tym roku. W ocenie Roberta Maja, analityka z Ipopema Securities w tym roku raczej nie uda się sfinalizować transakcji i powinniśmy raczej się spodziewać, że Orlen przedstawi w ich warunki brzegowe.

Tymczasem analityk DM mBanku Kamil Kliszcz uważa, że przejęcie kontroli nad PGNiG przez Orlen może być łatwe do przeprowadzenia, z uwagi na fakt, że 71 proc. akcji PGNiG jest w rękach Skarbu Państwa, a Orlen i PGNiG działają na różnych rynkach, co powoduje, że przed finalizacją transakcji nie będzie konieczne spełnienie dodatkowych wymagań. Większym wyzwaniem będzie natomiast przejęcie Lotosu, gdzie sytuację komplikują warunki, na jakich przejęcie może być zrealizowane.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.