Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przejęcie Ruchu to nie koniec detalicznego rozwoju sieci Orlen

e-petrol.pl
2020-11-30 / 09:58
Przejęcie Ruchu to nie koniec detalicznego rozwoju sieci Orlen

W ocenie prezesa PKN Orlen Ruch nie jest ostatnim elementem detalicznej układanki w planach koncernu.

Warto pamiętać, że ta działalność jest bardzo zyskowna i daje nam dużo dodatkowych opcji w przyszłości - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, komentując przejęcie Ruchu przez paliwowy koncern, w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

W ocenie prezesa Orlenu przejęcie Ruchu to informacja i sygnał, że Orlen bardzo mocno rozwija handel detaliczny. Jak powiedział Obajtek to jest część biznesu, która amortyzuje niekorzystne otoczenie makroekonomiczne i generuje znaczące zyski. Z punktu widzenia Orlenu ekspansja w handlu detalicznym to słuszny kierunek. Na fundamencie stacyjno-kioskowym Orlen chce zbudować dużego gracza w handlu detalicznym – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Orlen zapowiada, że dzięki przejęciu kontroli nad kioskami i logistyką kolportera szybko zbuduje pozycję w handlu detalicznym poza stacjami paliw, a ekspansja w tym segmencie ma być jednym z kluczowych elementów nowej strategii Orlenu.

Obecnie PKN prowadzi na stacjach sklepy pod szyldem O!Shop, oraz kąciki gastronomiczne stop.cafe, niebawem włączy też kioski Ruchu, ale Daniel Obajtek zapowiada, że spółka będzie rozwijała sprzedaż detaliczną nie tylko w tych dwóch formatach. Orlen planuje uruchomić pod nowym szyldem placówki handlowe w tzw. formacie convenience, które będą uruchamiane w galeriach handlowych, na dworcach, osiedlach, a także stawiane od podstaw na nieruchomościach w miastach, w których grunty posiada Orlen i zależna od niego Energa. Istotnym elementem jest też część kuriersko-paczkowa, w ramach której powstać ma powiązana ze sklepami i stacjami sieć maszyn do samodzielnego odbioru przesyłek - Orlen w tym obszarze uruchomił już przetarg.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.