Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Orlen przejmuje Ruch i będzie rozwijać m.in. segment usług kurierskich i gastronomię

e-petrol.pl
2020-11-25 / 09:44
Orlen przejmuje Ruch i będzie rozwijać m.in. segment usług kurierskich i gastronomię

Efektem decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ruchu o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki jest przejęcie kontroli nad spółką przez PKN Orlen. Koncern paliwowy chce rozwijać obszar detaliczny oparty o lokalizacje poza stacjami paliw i kompleksowe usługi dla klientów.

Przejęcie kontroli nad dystrybutorem prasy to ważny krok do dalszego intensywnego rozwoju obszaru detalicznego koncernu opartego o lokalizacje poza stacjami paliw i kompleksowe usługi dla klientów, w tym kurierskie. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen cytowany w komunikacie Orlenu powiedział, że dzięki przejęciu kontroli Orlen może już wykorzystać pewne synergie, które wzmocnią spółkę i równolegle wprowadzą biznes detaliczny paliwowego giganta na wyższy poziom. PKN na bazie spółki Ruch chce m.in. rozwijać segment usług kurierskich oraz nowe formaty gastronomiczno-sklepowe.

Obajtek podkreślił, że przez efektywne wykorzystanie aktywów Ruch i Grupy Orlen znacząco wzbogaci się oferta Orlenu, na czym niewątpliwie skorzystają klienci i akcjonariusze.
Słowa kluczowe: PKN Orlen, przejęcie, Ruch

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.