Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Klienci baz paliw mogą zwiększyć udział energii ze źródeł odnawialnych w transporcie

e-petrol.pl
2020-11-24 / 09:55
Klienci baz paliw mogą zwiększyć udział energii ze źródeł odnawialnych w transporcie

PERN modernizuje bazy paliw unowocześniając m.in. infrastrukturę załadunku autocystern i dozowania biokomponentów. Spółka zwiększa też zdolności ich magazynowania. W ten sposób chce umożliwić swoim klientom zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych w transporcie.

PERN poinformował w poniedziałek, że zakończył zadania związane z modernizacją frontów autocysternowych w bazach paliw w Koluszkach i Kawicach, a prace w tym zakresie są kontynuowane jeszcze w kolejnych obiektach - w Nowej Wsi Wielkiej, Boronowie, Rejowcu i Woli Rzędzińskiej.

Działania spółki umożliwią klientom PERN realizację Narodowego Celu Wskaźnikowego (NCW), czyli osiągnięcie wymaganego udziału energii ze źródeł odnawialnych w transporcie. Właśnie ten cel był jednym z powodów modernizacji baz paliw, jaką obecnie realizuje spółka.

Dyrektor pionu technicznego w PERN Paweł Wysocki, cytowany w informacji spółki poinformował, że obecne trendy wskazują też na rosnące zainteresowanie klientów dozowaniem dodatków firmowych do paliw płynnych, dlatego spółka dąży do stworzenia stanowisk "multiproduktowych", co umożliwi kierowcom odebranie dowolnej kompozycji paliw oraz dodatków uszlachetniających przy jednym stanowisku, bez konieczności przejazdu autocysterny na inną wyspę nalewczą.

Odnosząc się do realizowanych prac związanych z rozbudową pojemności magazynowych na biokomponenty, PERN podał, iż dotyczy to estrów wyższych kwasów tłuszczowych oraz bioetanolu.

Spółka wyliczyła, że rozstrzygnięte dotąd postępowania przetargowe obejmują rozbudowę magazynów estrów o łącznej pojemności 2,8 tys. metrów sześc. w bazach paliw w Koluszkach, Emilianowie, Woli Rzędzińskiej, Kawicach, Małaszewiczach oraz pojemności na bioetanol o pojemności 300 metrów sześc. w bazie paliw w Nowej Wsi Wielkiej.   

Słowa kluczowe: blending, inwestycje PERN, PERN

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.