Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PKN Orlen kończy tworzenie szpitala tymczasowego

e-petrol.pl
2020-11-20 / 09:44
PKN Orlen kończy tworzenie szpitala tymczasowego

PKN Orlen poinformował, że przygotował 108 łóżek dla pacjentów w szpitalu tymczasowym w Płocku, w tym 20 na potrzeby Oddziału Intensywnej Terapii. Budowa placówki na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego jest już na poziomie 70 proc. zaawansowania.

Koncern poinformował, że zabezpieczony został podjazd dla karetek oraz Izba Przyjęć, a także instalacja gazów medycznych. Zgodnie z zapowiedziami, szpital tymczasowy z ok. 200 łóżkami dla chorych na SARS-CoV-2 będzie gotowy do końca listopada br.

W ramach budowy szpitala tymczasowego w Płocku, wykonane zostały już wszystkie niezbędne przyłącza, w tym energetyczne z dwóch niezależnych źródeł oraz dodatkowe zabezpieczenie - dynamiczny UPS. Zabezpieczone zostało również przyłącze wodno-kanalizacyjne z dedykowanym systemem dezynfekcji ścieków medycznych. Na prośbę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, PKN Orlen dokonał również zakupu środków transportu, które zapewnią profesjonalną pomoc pacjentom.  Podobny projekt PKN Orlen realizuje w Ostrołęce, przy wsparciu spółki Energa z Grupy Orlen.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.