Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Większe możliwości magazynowania ropy naftowej przez PERN

e-petrol.pl
2020-11-12 / 09:33
Większe możliwości magazynowania ropy naftowej przez PERN

W dwóch obiektach PERN-u w Gdańsku, w Terminalu Naftowym i w bazie surowcowej oddano do użytku sześć nowych zbiorników. Dzięki temu spółka powiększyła możliwości magazynowania ropy naftowej o ok. 550 tys. metrów sześc.

Spółka podała we wtorek, że w jej gdańskim Terminalu Naftowym włączono właśnie do eksploatacji cztery zbiorniki na ropę naftową o łącznej pojemności 345 tys. metrów sześc., a w tamtejszej bazie surowcowej już wcześniej zakończyła się budowa dwóch zbiorników na surowiec o łącznej pojemności 200 tys. metrów sześc.

Rozbudowa jej pojemności magazynowych na ropę naftowa pozwoli polskim rafineriom na sprowadzanie różnorodnych gatunków surowca i ich magazynowanie.

PERN poinformował, że nowe zbiorniki oddane do użytku w gdańskim Terminalu Naftowym to trzy obiekty o pojemności 100 tys. metrów sześc. każdy oraz jeden o pojemności 45 tys. metrów sześc. Spółka zaznaczyła, iż w trakcie budowy jest jeszcze jeden zbiornik o pojemności 45 tys. metrów sześc., który zostanie włączony do istniejącej infrastruktury w sierpniu 2021 r. Z kolei w gdańskiej bazie surowcowej powstały w ostatnim czasie dwa zbiorniki po 100 tys. metrów sześc. każdy. Pojemność jednego 100 tys. metrowego zbiornika można porównać z około 1176 wagonami cysternowymi.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.