Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen w III kwartale zarobił mniej

e-petrol.pl
2020-10-29 / 09:53
Orlen w III kwartale zarobił mniej

Zysk Grupy Orlen w trzecim kwartale po uwzględnieniu obciążeń podatkowych w kwocie 148 mln zł wyniósł 688 mln zł. Rezultat był niższy o 578 mln zł rok do roku – poinformował w czwartek PKN Orlen prezentując skonsolidowany raport kwartalny koncernu.

W ocenie koncernu mimo trudnego otoczenia makroekonomicznego dla branży rafineryjnej Orlen osiągnął solidne wyniki finansowe. EBITDA LIFO spółki w trzecim kwartale 2020 r. wyniosła 2 mld zł, a zysk netto 0,7 mld zł. Był to głównie efekt wysokich wyników operacyjnych w segmentach energetyki i tetalu, które łącznie w tym okresie poprawiły wynik EBITDA LIFO o blisko 0,6 mld zł w porównaniu do analogicznego kwartału roku ubiegłego – przekazał koncern.

Orlen podkreślił, że utrzymuje stabilną sytuację płynnościową dywersyfikując źródła finansowania na działania inwestycyjne, w tym: modernizację rafinerii, rozbudowę i unowocześnienie petrochemii, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w obszarze sprzedaży detalicznej oraz rozwój nisko i zeroemisyjnych źródeł wytwarzania.

PKN Orlen napisał w skonsolidowanym raporcie kwartalnym, że po uwzględnieniu podatku dochodowego w kwocie 91 mln zł, zysk Grupy Orlen za dziewięć miesięcy 2020 r. osiągnął 2 mld 428 mln zł i był niższy o 1 mld 288 mln zł rok do roku.
Słowa kluczowe: PKN Orlen, wyniki finansowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.