Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen podtrzymuje plan inwestycyjny i wyemituje obligacje

e-petrol.pl
2020-10-29 / 09:48
Orlen podtrzymuje plan inwestycyjny i wyemituje obligacje

PKN Orlen podał, że wydatki inwestycyjne spółki w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku wyniosły 5,5 mld zł, a w całym 2020 roku mają sięgnąć 9 mld zł.

Wydatki grupy PKN Orlen po trzech kwartałach 2020 roku objęły 2 mld zł w segmencie rafineryjnym, 1,2 mld zł w petrochemii, 1 mld zł w energetyce, 0,8 mld zł w segmencie detalicznym, 0,3 mld zł w wydobyciu oraz 0,2 mld zł w segmencie funkcje korporacyjne. Na inwestycje w Polsce Orlen przeznaczył 68 proc. całości, na Czechy 23 proc, a na Niemcy, Kanadę i Litwę po 3 proc.

W trzecim kwartale wydatki inwestycyjne PKN Orlen wyniosły 2 mld zł. Główne projekty rozwojowe realizowane w trzecim kwartale objęły budowę instalacji glikolu propylenowego w Orlen Południe, budowę instalacji Visbreakingu w Płocku, rozbudowę zdolność produkcyjnych nawozów w Anwilu, budowę instalacji w ramach programu rozwoju petrochemii, modernizację turbozespołu TG1 w elektrociepłowni w Płocku, projekty w grupie Energia, otwarcie łącznie 14 stacji paliw oraz 19 punktów Stop Cafe/Star Connect.

Orlen podtrzymał, że w całym 2020 roku CAPEX grupy Orlen ma wynieść 9 mld zł, w tym wydatki w grupie Energa 1,3 mld zł, utrzymanie i regulacje 3,8 mld zł oraz 3,9 mld zł na rozwój.

W środę wieczorem PKN Orlen podał w komunikacie, że rozpoczął prace nad emisją niezabezpieczonych obligacji o wartości do 1 mld zł z pięcioletnim okresem zapadalności. Emisja ma zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.