Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Zatrzymania tłoczenia ropy w systemie PERN

e-petrol.pl
2020-10-26 / 09:43
Zatrzymania tłoczenia ropy w systemie PERN

W wyniku uszkodzenia linii energetycznej w piątek doszło do krótkotrwałego wstrzymania tłoczenia ropy na niektórych odcinkach polskich ropociągów. Sytuacja wróciła już do normy – poinformowała spółka PERN, operator sieci rurociągów naftowych i paliwowych.

Operator podał, że w piątek rano doszło do uszkodzenia energetycznej linii zasilającej bazę surowcową w Miszewku Strzałkowskim i zakład energetyczny wstrzymał dostawy energii. Skutkiem awarii było krótkotrwałe wstrzymanie tłoczenia ropy naftowej na odcinku północnym między Gdańskiem i Płockiem, a także ograniczenie tłoczeń na odcinku wschodnim. Czasowo wstrzymane zostały także dostawy ropy z Białorusi - zaznaczył PERN.

Operator podkreślił jednak, że w tym czasie dostawy surowca do rafinerii w Płocku były realizowane.

Według komunikatu PERN, dostawy energii elektrycznej z zakładu energetycznego obywają się już na bieżąco, ciągłość działania systemu jest zachowana, a system przesyłowy ropy naftowej na bieżąco realizuje zadania związane z dystrybucją surowca.
Słowa kluczowe: awaria, PERN, ropociąg

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.