Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Pod Wrocławiem powstała stacja LNG dla samochodów ciężarowych

e-petrol.pl
2020-10-19 / 09:32
Pod Wrocławiem powstała stacja LNG dla samochodów ciężarowych

Na Bielanach Wrocławskich otwarto pierwszą w Polsce komercyjną stację Shell LNG dla samochodów ciężarowych. Obiekt jest jednym z 39 punktów budowanych w ramach konsorcjum BioLNG EuroNet, którego celem jest utworzenie korytarza LNG dla ciężarówek napędzanych błękitnym paliwem, biegnącego z Hiszpanii do Polski.

Stacja Shell LNG jest zlokalizowana na Bielanach Wrocławskich, w rejonie tras A4 i S8, wzdłuż ważnego europejskiego korytarza transportowo-logistycznego. Stacja może pomieścić 31,5 tony gazu, co pozwala na zatankowanie 120–150 ciężarówek dziennie. Oferuje również szeroką gamę produktów i usług pozapaliwowych, a także niezbędną infrastrukturę dla kierowców, w tym parking dla ciężarówek i prysznice.

O planach uruchomienia stacji LNG dla pojazdów ciężarowych Shell informował latem 2019 roku. Jak zgłaszano wówczas, docelowo firma chciałaby wybudować w Polsce osiem tego typu stacji. W planach są kolejne stacje LNG – w Świecku i Poznaniu, a następnie także w innych lokalizacjach.

LNG wykorzystywane w samochodach dostawczych może pomóc zmniejszyć koszty paliwa w porównaniu z konwencjonalnym olejem napędowym i ma wyższą wydajność energetyczną. Koncern Shell chce do 2050 roku lub wcześniej stać się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto, odpowiadając tym samym na oczekiwania klientów i społeczeństwa. W tym celu inwestuje m.in. w paliwa niskoemisyjne, do których zalicza się gaz ziemny.

Nowo otwarta lokalizacja to już 21. stacja LNG pod marką Shell w Europie. Pozostałe punkty znajdują się w Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Turcji i w Niemczech.  
Słowa kluczowe: Shell, stacja tankowania LNG

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.