Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Aresztowany za napad na stację paliw

e-petrol.pl
2020-09-21 / 09:28
Aresztowany za napad na stację paliw

W sierpniu w Kębłowie napadnięto na pracownicę stacji benzynowej. Zamaskowany mężczyzna grożąc nożem, wymusił na kobiecie otwarcie kasy, a następnie ukradł gotówkę. Policjantom udało się jednak wytropić napastnika i go aresztować.

Policjanci skorzystali w śledztwie z nagrań kamer monitoringu, dzięki czemu częściowo odtworzyli trasę, którą przemieszczał się mężczyzna tuż przed popełnieniem przestępstwa. Ustalili też jakim poruszał się samochodem.

Po kilku kolejnych dniach ustalono, że pojazd sprawcy zarejestrowany jest na terenie powiatu leszczyńskiego. Ten trop nie doprowadził jednak policjantów bezpośrednio do sprawcy, gdyż jak się okazało auto zostało wcześniej sprzedane, a nowy nabywca nie dopełnił obowiązku jego ponownej rejestracji, ale policjantom zgromadzony materiał pozwolił na wytypowanie sprawcy, którym według ich założeń był 29-letni mieszkaniec Kargowej. Podczas zatrzymania zabezpieczono kominiarkę i nóż użyte podczas napadu. Decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 12 lat.
Słowa kluczowe: napad na stację, zatrzymanie

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.