Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen Upstream planuje budowę ośrodków produkcyjnych gazu ziemnego

e-petrol.pl
2020-09-18 / 09:36
Orlen Upstream planuje budowę ośrodków produkcyjnych gazu ziemnego

Orlen Upstream z Grupy Orlen chce wybudować ośrodki produkcyjne wraz z zagospodarowaniem odwiertów gazu ziemnego w dwóch lokalizacjach w woj. kujawsko-pomorskim, Tuchola i Bajerze. W ogłoszonym postępowaniu spółka określiła termin realizacji przedsięwzięcia na koniec listopada 2021 r.

Jak poinformował Orlen Upstream w opublikowanej dokumentacji, oferty w ramach postępowania można składać do 19 października. Spółka wyjaśniła, że przedmiotem zamówienia jest "budowa ośrodka produkcyjnego wraz z zagospodarowaniem odwiertów gazu ziemnego" dla dwóch zadań inwestycyjnych w lokalizacjach: Tuchola oraz Bajerze, w woj. kujawsko-pomorskim.

Pod koniec lipca, PKN Orlen przedstawiając dane finansowe Grupy Orlen za drugi kwartał tego roku informował, że segment wydobycia wypracował rezultat EBITDA LIFO na poziomie 10 mln zł przy wzroście wolumenów sprzedaży w efekcie wzrostu średniego wydobycia o 1 tys. boe/d (baryłek ekwiwalentu - PAP), w tym w Polsce o 0,1 tys. boe/d rok do roku.

"W drugim kwartale 2020 r. kontynuowano prace nad zagospodarowaniem złoża Bystrowice (projekt Miocen) oraz prace projektowe i formalno-prawne w ramach zagospodarowania złóż: Bajerze i Tuchola (projekt Edge) oraz Chwalęcin (projekt Płotki)" - informował wówczas m.in. koncern.

Orlen Upstream, w którym PKN Orlen ma 100 proc. udziałów, działa od 2006 r. To podmiot powołany do poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.