Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

KAS rozbiła karuzelę podatkową w handlu olejami roślinnymi

e-petrol.pl
2020-09-17 / 12:56
KAS rozbiła karuzelę podatkową w handlu olejami roślinnymi

Jednostki Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) rozbiły kolejną grupę wyłudzającą VAT. Grupa podmiotów obracała olejami roślinnymi, w ramach ukształtowanego łańcucha dostaw. Szacowana wartość uszczupleń podatkowych to 20 mln zł.

Komórka organizacyjna Szefa Krajowej Administracji Skarbowej ds. STIR w Ministerstwie Finansów oraz zachodniopomorska, lubuska i pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ustaliły, że podmioty rzekomo kupowały i wielokrotnie sprzedawały przy pomocy tzw. „znikających podatników” ten sam towar. Rzeczywista działalność gospodarcza nie była jednak prowadzona, a fikcyjne podmioty służyły tylko do wydłużenia łańcucha obrotu towarami.

Skontrolowano 30 lokalizacji na terenie 6 województw: dolnośląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego. Zabezpieczone zostały dowody popełniania przestępstw skarbowych, m.in. dokumentację księgową, która wskazywała na pozorny obrót pomiędzy poszczególnymi uczestnikami transakcji. Cztery spółki zaangażowane w proceder zostały wykreślone z rejestru podatników od towarów i usług. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.