Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Jak będą funkcjonować połączone PKN Orlen i Grupa PGNiG?

e-petrol.pl
2020-09-17 / 12:53
Jak będą funkcjonować połączone PKN Orlen i Grupa PGNiG?

O możliwościach współpracy, przyszłej strategii i wyzwaniach związanych z procesem przejęcia Grupy Kapitałowej PGNiG przez PKN Orlen z przedstawicielami związków zawodowych funkcjonujących w PGNiG rozmawiali prezesi: Daniel Obajtek (PKN Orlen) i Jerzy Kwieciński (PGNiG).

Prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek podczas spotkania z przedstawicielami związków zawodowych działających w Grupie PGNiG podkreślił, że największym kapitałem firm są ludzie, a związki zawodowe są po to, aby dbać o ich interesy.  Daniel Obajtek podkreślił, że stworzenie silnego multienergetycznego koncernu zwiększa możliwości rozwojowe i wzmocni pozycję konkurencyjną i finansową połączonych firm, bezpieczeństwo energetyczne kraju, a w konsekwencji również polską gospodarkę.

W trakcie spotkania, w którym uczestniczył także prezes PGNiG Jerzy Kwieciński rozmawiano na temat strategii rozwoju obydwu firm.

Przewodniczący związków zawodowych pytali m.in. o plany związane ze wspólnymi inwestycjami, o wykorzystanie potencjału spółek PGNiG z obszaru upstream. Jednym z ważniejszych tematów rozmowy były także zasady funkcjonowania Grupy PGNiG po przejęciu przez PKN Orlen. W tym kontekście pytano m.in. o gwarancje zatrudnienia i Zakładowe Układy Zbiorowe Pracy (ZUZP), a także o możliwości ujednolicenia rozwiązań w zakresie prawa układowego w nowo powstałym koncernie multienergetycznym.

Prezes płockiego koncernu Daniel Obajtek zapewnił, że po przejęciu Grupa PGNiG będzie generalnie nadal funkcjonować na takich zasadach, jak dotąd. W obszarach, w których PGNiG prowadzi taką samą działalność, jak PKN Orlen, wiodącą rolę będą miały podmioty silniejsze. Dodał też, że nie będzie zwolnień grupowych.
Słowa kluczowe: PGNiG, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.