Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Shell przejmie śląskie stacje paliw

e-petrol.pl
2020-09-14 / 09:37
Shell przejmie śląskie stacje paliw

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Shell Polska prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sierpniu wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu przez Shell mienia spółki Elbah II z siedzibą w Bytomiu.

Shell Polska nabędzie prawa własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanych obiektami stacji paliw wraz z infrastrukturą towarzyszącą, tj. prawa własności nieruchomości położonej w Bytomiu przy ul. Żołnierskiej 121 i ul. Żołnierskiej 124 , prawa własności nieruchomości położonej w Miasteczku Śląskim przy ul. Woźnickiej 75 , prawa własności oraz prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej w Częstochowie przy ul. Głównej 114.

Wspólnym rynkiem produktowym, na którym działają uczestnicy koncentracji jest rynek detalicznej sprzedaży paliw płynnych realizowanej przez stacje paliw. Shell Polska prowadzi na tym rynku dwie stacje paliw. Na tym samym rynku prowadzą działalność 22 stacje należące do konkurentów, z których największe udziały mają stacje należące do PKN Orlen. Prezes UOKiK uznał, że na rynku lokalnym obejmującym obszar w promieniu do 10 km łączny udział uczestników koncentracji wyniósł ok. 15-20 proc. w ujęciu ilościowym i tyle samo w ujęciu wartościowym, w związku z tym UOKiK ocenił, że planowana koncentracja nie stwarza zagrożenia na rynkach lokalnych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.