Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen chce otworzyć za granicą furtkę dla polskich firm

e-petrol.pl
2020-09-11 / 09:50
Orlen chce otworzyć za granicą furtkę dla polskich firm

Płocki koncern ma ambicje, by być kołem zamachowym, umożliwiającym innym polskim firmom zaistnienie na rynkach zagranicznych. O możliwościach, jakie Orlen stwarza dla polskich firm, mówił w Karpaczu Adam Burak, członek zarządu ds. komunikacji i marketingu PKN Orlen.

Adam Burak podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu powiedział, że wejście na nowe rynki wymaga nie tylko starań. Musi pojawić się realna możliwość, a tutaj bardzo ważną rolę do spełnienia mają wszelkie instytucje wspierające polskich przedsiębiorców na czele z polskim rządem, który obecnie bardzo dobrze się z tego wywiązuje. Dodał, że Orlen ze swoimi produktami jest dzisiaj obecny na ponad stu rynkach na całym świecie, a 60 proc. przychodu firmy jest aktualnie realizowana za granicą.

Członek zarządu PKN Orlen zadeklarował, że płocki koncern, który już dziś obecny jest na 100 rynkach, chciałby być kołem zamachowym umożliwiającym innym polskim firmom zaistnienie na rynkach zagranicznych. Jednak w tym celu najpierw trzeba jednak zbudować solidne fundamenty na rynku krajowym.

Słowa kluczowe: Adam Burak, PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.