Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Oskarżono paliwowych oszustów

e-petrol.pl
2020-07-31 / 09:50
Oskarżono paliwowych oszustów

Do łódzkiego sądu wpłynął akt oskarżenia ze strony Prokuratury Regionalna w Łodzi, chodzi o 23 osoby, których działalność - m.in. zmiana oleju opałowego na napędowy i wystawianie poświadczających nieprawdę faktur spowodowały straty skarbowe na kwotę na łączną kwotę ponad 28 mln zł.

Oskarżonym zarzucono wystawianie i przyjmowanie poświadczających nieprawdę faktur VAT, które miały dokumentować zakup paliw od podmiotów pozorujących prowadzenie działalności gospodarczej. Jak poinformował PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki, śledczy ustalili, że na procederze sprzedaży odbarwionego oleju opałowego i ceramicznego jako pełnowartościowego oleju napędowego w okresie od lipca 2014 roku do sierpnia 2015 roku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na ponad 8,5 mln zł, a wartość narażonego na uszczuplenie podatku VAT i dochodowego wynosi natomiast niemal 20 mln zł.

Prokurator dwóm osobom zarzucił kierowanie grupą przestępczą, a kolejnym 13 osobom - udział w tej grupie. W akcie oskarżenia znalazły się też zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach - fakturach VAT, pranie brudnych pieniędzy oraz szereg przestępstw skarbowych.

Przestępstwa te zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.