Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Niemiecki sąd skazał oszustów paliwowych

e-petrol.pl
2020-07-28 / 09:37
Niemiecki sąd skazał oszustów paliwowych

Jak poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), jest finał niemieckiego wątku międzynarodowej mafii paliwowej wykrytej przez polskich funkcjonariuszy KAS i niemieckich celników.

10 lipca 2020 r. berliński sąd skazał 5 osób oskarżonych o udział w międzynarodowym gangu, który w latach 2013-2018 wprowadził do obrotu na terenie Polski co najmniej 180 mln litrów nielegalnego paliwa z Niemiec. 

KAS przypomniała, że grupa przestępcza została rozbita dzięki współpracy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Celnego Urzędu Śledczego Berlin-Brandenburgia. Na trop międzynarodowego związku przestępczego wpadli w 2017 r. funkcjonariusze z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego. Ustalili, że na terytorium Polski jest przywożony z Niemiec olej opałowy, który po nielegalnym odbarwieniu trafia na stacje paliwowe, jako olej napędowy. 

W toku wspólnego śledztwa ustalono, że międzynarodowa grupa przestępcza, w skład której wchodziły osoby narodowości polskiej, niemieckiej, ukraińskiej i litewskiej, w latach 2013-2018 wprowadziła łącznie do obrotu na terenie RP co najmniej 180 mln litrów nielegalnego paliwa z Niemiec. Straty podatkowe wyniosły ok. 100 mln euro. Grupę rozbito w marcu 2019 r. w trakcie skoordynowanych działań na terenie Polski i Niemiec. Kolejne uderzenia w mafię paliwową miały miejsce w listopadzie ubiegłego roku i na początku stycznia 2020 r.

Oskarżeni usłyszeli wyroki od 2,5 do 8,5 lat pozbawienia wolności.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.