Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Cysterna z niezgłoszonym olejem zatrzymana przez KAS

e-petrol.pl
2020-07-21 / 09:51
Cysterna z niezgłoszonym olejem zatrzymana przez KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 18 ton oleju smarowego niezgłoszonego w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) - poinformowała rzeczniczka prasowa szefa KAS Anita Wielanek.

Olej był przewożony ciężarówką na Litwę w plastikowych zbiornikach. Kierowca nie posiadał wymaganego przepisami numeru referencyjnego dotyczącego przewożonego oleju, a transport nie był zgłoszony w systemie monitorowania drogowego i kolejowego. Za brak wymaganego numeru referencyjnego, kierowca został ukarany mandatem 7,5 tys. zł. Wobec przewoźnika, który nie dopełnił obowiązku zgłoszenia przewozu w SENT, wszczęto postępowanie. Właścicielowi firmy grozi kara administracyjna 20 tys. zł.
 
W systemie SENT muszą być rejestrowane w szczególności paliwa silnikowe, biodiesel, oleje smarowe, alkohole skażone, oleje roślinne, rozpuszczalniki oraz susz tytoniowy.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.