Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Co dalej z południowymi spółkami Lotosu?

e-petrol.pl
2020-07-21 / 09:47
Co dalej z południowymi spółkami Lotosu?

Samorządowcy z Czechowic-Dziedzic zapytali premiera Mateusza Morawieckiego listownie o los działających na terenie miasta spółek z Grupy Lotos po przeprowadzeniu fuzji z Orlenem. Lokalne władze obawiają się o miejsca pracy.

Burmistrz Marian Błachut i szef rady Damian Żelazny w liście wskazali, że koncentracja polegająca na przejęciu przez Polski Koncern Naftowy Orlen kontroli nad Grupą Lotos będzie się wiązała m.in. ze sprzedażą aktywów oraz części przedsiębiorstwa Lotos Asfalt zagranicznym kontrahentom.

Samorządowcy napisali, że Orlen będzie musiał sprzedać na rzecz niezależnego operatora logistycznego pakiet obejmujący 100 proc. akcji spółek Lotos Terminale SA, posiadającą w Czechowicach-Dziedzicach zależną spółkę Lotos Biopaliwa. Samorządowcy obawiają się, że fakt, że Orlen nie przejmie czechowickich spółek, budzi uzasadnione obawy co do dalszego losu zakładów oraz zatrudnienia pracujących tam załóg.

Burmistrz  i szef rady w liście zwrócili się z prośbą o przekazanie samorzadowi informacji na temat planów, jakie wobec czechowickich zakładów Lotosu ma Orlen oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.