Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Konieczna niezależna ekspertyza w sprawie przejęcia Lotosu przez Orlen

e-petrol.pl
2020-07-20 / 09:53
Konieczna niezależna ekspertyza w sprawie przejęcia Lotosu przez Orlen

Lider Konfederacji Krzysztof Bosak zapowiedział, że będzie domagał się ujawnienia niezależnej analizy biznesowej dot. przejęcia Lotosu przez PKN Orlen. Poseł chce ujawnienia kosztów doradztwa prawnego i lobbingowego oraz pełnych warunków KE w sprawie fuzji.

Podczas piątkowego briefingu prasowego w Warszawie Bosak zapowiedział, że będzie domagał się ujawnienia kosztów doradztwa prawnego i lobbingowego w kwestii przejęcia Lotosu przez PKN Orlen, ujawnienia niezależnej analizy biznesowej tej transakcji oraz pełnych warunków przejęcia, podyktowanych przez Komisję Europejską. W jego ocenie to kompletnie nieopłacalny biznesowo projekt.

Bosak zaznaczył, że odpowiedzialność przed polskim społeczeństwem za przejęcie Lotosu ponoszą premier Mateusz Morawiecki i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zdaniem lidera Konfederacji, jeżeli oni nie zamówili biznesowych analiz i jeśli jest prawdą, że przy tej transakcji nie było prawdziwego doradcy biznesowego, to jest realny skandal i za to ci politycy powinni odpowiadać.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.