Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

We wtorek Komisja Europejska wypowie się na temat fuzji Orlen-Lotos

e-petrol.pl
2020-07-14 / 09:51
We wtorek Komisja Europejska wypowie się na temat fuzji Orlen-Lotos

Z ustaleń redakcji ‘’Pulsu Biznesu’’ wynika, że we wtorek, 14 lipca dowiemy się czy Komisja Europejska wyda warunkową zgodę na przejęcie przez PKN Orlen kontroli nad Lotosem.

Źródła biznesowego dziennika wskazują, że decyzję Komisji Europejskiej poznamy we wtorek około południa i ma to być zgoda warunkowa. Komisja ma podać warunki, czyli środki zaradcze, które Orlen negocjował z Komisją od miesięcy. W grę wchodzi plan pozbycia się przez Orlen części aktywów po to, by po przejęciu Lotosu konkurencja na rynkach działalności obu firm była zachowana. Wcześniej agencja Reutera podała, że plan zakłada też m.in. pozbycie się części udziałów w Lotos Air-BP, działającej na rynku paliwa lotniczego.

Proces przejęcia Lotosu przez Orlen rozpoczął się w lutym 2018 r., kiedy podpisano list intencyjny ze Skarbem Państwa, który posiada w gdańskiej spółce 53,19 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Formalny wniosek o zgodę na koncentrację Orlen złożył w Komisji Europejskiej rok temu, w lipcu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.