Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

W magazynach PERN-u wciąż zalega zanieczyszczona ropa

e-petrol.pl
2020-07-14 / 09:45
W magazynach PERN-u wciąż zalega zanieczyszczona ropa

W systemie magazynowym PERN nadal pozostaje około 90 tys. ton ropy naftowej zanieczyszczonej chlorkami organicznymi, poinformował agencję ISBnews prezes Igor Wasilewski. Oczyszczenie systemu z tego surowca może potrwać do końca 2020 roku.

Zanieczyszczona ropa, która w ubiegłym roku wpłynęła do polskiego systemu przesyłowego, zalega wciąż na terenie bazy PERN w Adamowie przy granicy z Białorusią. 

Fizycznie znajduje się tam jeszcze około 100 tys. m sześc. zanieczyszczonej ropy, co oznacza, że jeden zbiornik jest wyłączony z normalnej eksploatacji.

Jak powiedział agencji ISBnews prezes PERN, rafinerie, do których należy surowiec, w pierwszym półroczu odebrały ok. 110 tys. ton zanieczyszczonego surowca, a to oznacza, że do końca roku, konkretnie do połowy grudnia, baza w Adamowie powinna wydać im całość przechowywanej rosyjskiej ropy z chlorkami.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.