Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Mimo pandemii popyt na paliwa będzie podobny jak rok temu

e-petrol.pl
2020-07-13 / 09:50
Mimo pandemii popyt na paliwa będzie podobny jak rok temu

W kwietniu PERN zanotował największe spadki wydań paliw - wyniosły one ponad 20 proc. w porównaniu do planów, jednak od maja trwa proces odbudowy. PERN spodziewa się obrotu paliwami na poziomie ponad 13 mln m3 w 2020 r.

Prezes PERN Igor Wasilewski poinformował agencję ISBnews, że spadki sprzedaży paliw na stacjach zaczęły się w marcu, a z punktu widzenia spółki apogeum kryzysu związanego z koronawirusem przypadło na kwiecień, a od maja trwa systematyczna odbudowa.

Spadków nie zanotowano w obszarze dostaw ropy - rafinerie nie zmniejszyły poboru surowca z rurociągu, natomiast zmniejszyły zakupy realizowane drogą morską, które odbudowuje się począwszy od czerwca.

Wasilewski powiedział, że w Grupie PERN relatywnie najbardziej ucierpiał Naftoport, którego przychody w pierwszym półroczu 2020 roku zmniejszyły się o niemal jedną piątą względem planu na 2020 rok.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.