Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Orlen chce zero- i niskoemisyjnej energetyki

e-petrol.pl
2020-06-26 / 09:35
Orlen chce zero- i niskoemisyjnej energetyki

Budowa bloku w elektrowni Ostrołęka będzie realizowana z ukierunkowaniem na zwiększanie zaangażowania w energetykę nisko i zeroemisyjną.

Pierwsze decyzje o rozpoczęciu budowy bloku w Ostrołęce były podejmowane jeszcze w latach 2009-2012 i przewidywały technologię węglową. PKN ORLEN podjął się kontynuacji inwestycji, ale z wykorzystaniem paliwa, które wpisuje się w restrykcyjną politykę klimatyczną Komisji Europejskiej - podał w swym komunikacie płocki koncern. Blok będzie budowany w technologii gazowej.

Ponadto spółka poinformowała, że jej kluczową inwestycją w zakresie źródeł zeroemisyjnych jest projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, której moc może osiągnąć maksymalnie 1200 MW. Rozwijane są także projekty w zakresie instalacji fotowoltaicznych, wśród nich m.in. postępowanie przetargowe na budowę pierwszej farmy fotowoltaicznej przy CCGT Włocławek o mocy 2 MW.

Orlen wskazał w swym komunikacie ponadto, że: w kontekście planowanych inwestycji w OZE kluczowe będzie również bilansowanie portfela aktywów energetyki odnawialnej przy wykorzystaniu aktywów konwencjonalnych, w tym na przykład bloków parowo-gazowych w Płocku i Włocławku lub nowych inwestycji opartych o gaz ziemny.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.