Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Unimot podnosi prognozę skorygowanego zysku EBITDA

e-petrol.pl
2020-06-25 / 09:49
Unimot podnosi prognozę skorygowanego zysku EBITDA

Spółka Unimot poinformowała w komunikacie prasowym, że podniosła prognozę skonsolidowanego skorygowanego zysku EBITDA w 2020 r. do 80 mln zł. W grudniu 2019 r. Unimot podniósł tegoroczną prognozę do 62,3 mln zł z 44,2 mln zł.

Zarząd podjął decyzję o podwyższeniu prognozy w oparciu w oparciu o aktualną sytuację rynkową oraz operacyjno-finansową grupy, a w szczególności wyraźnie wyższe od oczekiwań wyniki finansowe za I kw. 2020 roku i wyraźnie lepszą od oczekiwań sytuację w kwietniu i maju, głównie w biznesie oleju napędowego oraz biopaliw – napisano w komunikacie.

- Bardzo się cieszę, że możemy po raz kolejny przekazać inwestorom bardzo dobre wieści. Ten rok zaczął się dla nas wyśmienicie. I kwartał br. to historycznie dobry kwartał, a kolejne miesiące także były wyraźnie lepsze od naszych oczekiwań. Póki co widać, że w sytuacji pandemii COVID-19 bardzo dobrze się odnaleźliśmy, ale jednocześnie chcę podkreślić, że wciąż jesteśmy czujni i zachowujemy restrykcyjne podejście do kosztów – podkreślił Adam Sikorski, prezes zarządu Unimotu.

Zarząd spółki zaznaczył także, że epidemia COVID-19 wciąż pozostaje realnym ryzykiem dla działalności grupy II półroczu 2020 r., a w konsekwencji może wpływać na realizację przyjętej prognozy.

Skorygowana EBITDA za 2019 r. grupy Unimotu wyniosła 63,7 mln zł.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.