Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Polski rynek stacji paliw bez marki Lotos?

e-petrol.pl
2020-06-18 / 09:49
Polski rynek stacji paliw bez marki Lotos?

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w wywiadzie udzielonym portalowi Money.pl zapowiedział, że w przyszłości koncern skupi się na budowaniu jednego silnego brandu dla swoich spółek, a to może skutkować, że z paliwowej mapy stacji zniknie marka Lotos.

Obajtek w wywiadzie z Money.pl pytany o to, czy po przejęciu Lotosu brand nie zniknie z rynku powiedział, że Lotos to będzie jedna z wielu marek, jakie ma Orlen. W Grupie jest choćby Unipetrol czy Star. Prezes dodał, że z czasem koncern będzie inwestować w ujednolicenie marki, ale podkreślił jednocześnie, że jest to raczej dalsza perspektywa i nie doprecyzował kiedy mogłoby dojść do likwidacji Lotosu.

Obecnie fuzja Orlenu z Lotosem znajduje się na etapie rozmów tego pierwszego z Komisją Europejską, która musi wydać zgodę na przejęcie. Za nieco ponad miesiąc, bo 22 lipca ma zapaść decyzja w tej sprawie. Jeśli będzie pozytywna, to sam proces połączenia operacyjnego powinien potrwać około roku – powiedział Obajtek.

Z całością rozmowy można się zapoznać na portalu Money.pl.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.