Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Lotos Kolej przewiezie paliwo lotnicze dla wojska

e-petrol.pl
2020-06-17 / 09:30
Lotos Kolej przewiezie paliwo lotnicze dla wojska

Spółka Lotos Kolej podpisała czteroletni kontrakt na przewozy paliwa lotniczego F-34 dla Sił Zbrojnych RP. Jak podała Grupa Lotos w komunikacie, to kolejna umowa lidera kolejowych przewozów towarów niebezpiecznych z polskim wojskiem.

Spółka Lotos Kolej będzie brała udział w łańcuchu logistycznym mającym na celu zaopatrzenie w paliwo baz lotniczych na terenie całego kraju, m.in. w Krakowie, Warszawie, Łasku, Krzesinach i Powidzu. Siły Zbrojne RP mają wykorzystywać paliwo lotnicze na każdym obszarze działań polskich Sił Powietrznych - od szkoleń i ćwiczeń typu DRAGON, EAGLE TALON czy ASTRAL KNIGHT aż do zadań operacyjnych m.in. w ramach misji NATO Baltic Air Policing.

Spółka Lotos Kolej transportuje paliwo lotnicze dla Sił Zbrojnych RP już od 2016 roku. Nowa umowa podpisana z 2. Regionalną Bazą Logistyczną RP przewiduje przewiezienie niemal trzykrotnie wyższego wolumenu.

Lotos Kolej od początku działalności specjalizuje się w przewozach paliw, zapewniając kompleksową obsługę logistyczną spółek Grupy Kapitałowej Lotos, również Lotos Air-BP, która jest dostawcą specjalistycznego paliwa JET wykorzystywanego w transporcie lotniczym – przypomniano w komunikacie prasowym.

Spółka Lotos Kolej jest największym polskim przewoźnikiem kolejowym w zakresie transportu towarów niebezpiecznych, w tym przede wszystkim paliw płynnych oraz produktów ropopochodnych i chemicznych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.