Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Stacje BP odrabiają straty po najtrudniejszych tygodniach epidemii

e-petrol.pl
2020-05-29 / 09:45
Stacje BP odrabiają straty po najtrudniejszych tygodniach epidemii

Sieć stacji BP odrobiła już dużą część strat wolumenowych w porównaniu do najgorszego okresu na początku pandemii koronawirusa - poinformował ISBnews prezes BP w Polsce Bogdan Kucharski. Koncern jednak nie zaniechał projektów budowy nowych stacji paliw w Polsce.

Kucharski w rozmowie z ISBnews powiedział, że w pierwszych dniach pandemii, pod koniec marca, spadek sprzedaży paliw był rzeczywiście istotny, nawet rzędu kilkudziesięciu procent, ale w końcu maja widać już spore odbicie i sytuacja zaczyna wracać do normalności. Oprócz zmniejszonej sprzedaży paliw BP Polska poinformowało o tym, że ucierpiała sprzedaż w sklepach na stacjach i punktach gastronomicznych. Firma stara się reagować na sytuację na rynku, ostatnio rozpoczęła na przykład pilotażową współpracę z Uber Eats.

Bogdan Kucharski powiedział także, że pandemia koronawirusa nie miała znaczącego wpływu na plany inwestycji BP w Polsce, ale część realizacji być może uległa pewnemu opóźnieniu. Od początku 2020 roku BP uruchomiło 5 stacji własnych, w tym dwie już po wybuchu pandemii. Łącznie w kraju sieć ma 582 stacje, w tym 244 partnerskie.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.