Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PGNiG sprzeda gaz i polisę ubezpieczeniową

e-petrol.pl
2020-05-29 / 09:39
PGNiG sprzeda gaz i polisę ubezpieczeniową

Czas kryzysu ma być dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa okresem planowania i realizacji dywersyfikacji. Prezes spółki Jerzy Kwieciński powiedział, że będzie dążył do tego, by rozszerzenie działalności w sektorze ubezpieczeń znalazło się w znowelizowanej strategii grupy.

Prezes spółki Jerzy Kwieciński jako obszary zainteresowania rozwoju PGNiG wskazuje m.in. paliwa alternatywne, w tym wodór oraz ciepłownictwo. W jego opinii pomysł na utworzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW) dla całej Grupy Kapitałowej też był bardzo dobry i to jak najbardziej opłacalna działalność. Spółka nie ma więc  planu sprzedaży TUW, a prezes chciałby aby rozszerzenie działalności TUW „mocno wybrzmiało” w przygotowywanej aktualizacji strategii spółki na lata 2017-2022.

Aktualizacja ta będzie odpowiedzią na wyzwania związane z sytuacją na rynku ropy naftowej i gazu, spowolnieniem gospodarczym wywołanym pandemią oraz Europejskim Zielonym Ładem.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.