Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Program Megainwestycji PERN pochłonie w tym roku ok. 550 mln zł

e-petrol.pl
2020-05-29 / 09:31
Program Megainwestycji PERN pochłonie w tym roku ok. 550 mln zł

Do końca 2020 r. PERN przeznaczy na Program Megainwestycji blisko 550 mln zł. Jednym z projektów jest budowa drugiej nitki Odcinka Pomorskiego rewersyjnego rurociągu ropy naftowej. Jak podała spółka, trwają badania geotechniczne na trasie przebiegu przyszłej magistrali Płock-Gdańsk.

Plan inwestycyjny PERN na 2020 r. jest wyższy o 110 proc. niż realizacja w 2019 r. i czterokrotnie wyższy niż inwestycje zrealizowane w 2018 r. Łącznie na Megainwestycje spółka przeznaczy w tym roku blisko 550 mln zł. W ramach programu spółka prowadzi m.in. prace przygotowawcze do budowy na trasie Płock-Gdańsk strategicznej, drugiej nitki rewersyjnego ropociągu Odcinka Pomorskiego. Celem jest stworzenie dodatkowej infrastruktury, która zapewni bezpieczeństwo tłoczeń i stanie się zabezpieczeniem dla transportu ropy naftowej. Rurociąg ma pracować dwukierunkowo, niezależnie od funkcjonowania istniejącej magistrali.

PERN zapowiedział, że zakończenie etapu prac przygotowawczych oraz rozpoczęcie fazy realizacji inwestycji przewidywane jest na koniec 2021 r. Termin przekazania rurociągu do eksploatacji planowany jest w czwartym kwartale 2023 r.
Słowa kluczowe: inwestycje PERN

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.