Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Przetarg na miejsca obsługi podróżnych przy A1 w pobliżu Częstochowy

e-petrol.pl
2020-05-29 / 09:25
Przetarg na miejsca obsługi podróżnych przy A1 w pobliżu Częstochowy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę miejsc obsługi podróżnych oraz obwodu utrzymania autostrady na autostradowej obwodnicy Częstochowy, w ciągu trasy A1.

GDDKiA poinformowała o wysłaniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE ogłoszenia o przetargu na budowę miejsc obsługi podróżnych (tzw. MOP-ów) i obwodu utrzymania autostrady. To część budowy autostrady A1 na odcinku węzeł Częstochowa Północ - węzeł Częstochowa Blachownia.

Zamówienie będzie polegało na wybudowaniu: czterech MOP-ów wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obwodu utrzymania autostrady Lgota wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także dróg dojazdowych i urządzeń bezpieczeństwa - wraz z uzyskaniem zgód na użytkowanie. Na początek w planach jest wybudowanie MOP-ów w pierwszej kategorii czyli z jezdniami manewrowymi, parkingami, urządzeniami wypoczynkowymi i sanitarnymi. Dopuszcza się wyposażenie MOP-ów klasy I w obiekty małej gastronomii. Po rozstrzygnięciu kolejnych przetargów na dzierżawę dwóch MOP-ów, zostaną one podniesione do wyższych klas. Dla MOP Wierzchowisko-Wschód ma to być II klasa, co oznacza m.in. stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów i obiekty gastronomiczno-handlowe. Dla MOP Wierzchowisko Zachód przewidziano klasę III, co dodatkowo oznacza obiekty noclegowe.
Słowa kluczowe: A1, GDDKiA, MOP, przetarg

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.