Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PKN Orlen wstrzymał dostawy płynu do dezynfekcji do supermarketów, które odsprzedają produkt

e-petrol.pl
2020-04-01 / 09:48
PKN Orlen wstrzymał dostawy płynu do dezynfekcji do supermarketów, które odsprzedają produkt

W informacji prasowej z wtorku, PKN Orlen poinformował, że w związku z doniesieniami dotyczącymi pojawienia się produkowanego przez Orlen Oil płynu do dezynfekcji rąk w sprzedaży w sieciach handlowych, co jest niezgodne z warunkami współpracy, podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw do tych supermarketów.

Sieci handlowe złożyły zamówienia do producenta, czyli spółki Orlen Oil, na płyn do dezynfekcji, argumentując zapotrzebowanie wyłącznie koniecznością zapewnienia ciągłości funkcjonowania oraz bezpieczeństwa pracowników i klientów. Odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży.

PKN Orlen napisał, że zdaje sobie sprawę, że produkcja płynu do dezynfekcji rąk to temat społecznie wrażliwy, dlatego koncern podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami, którzy wykorzystali sytuację do osiągania zysków kosztem klientów, sprzedając płyn w często zawyżonych cenach.   

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.