Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PKN Orlen może już przejąć Energę

e-petrol.pl
2020-04-01 / 09:31
PKN Orlen może już przejąć Energę

PKN Orlen poinformował, że otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy Energa. Transakcja ma na celu osiągnięcie korzyści dla obu firm, regionów w których działają, akcjonariuszy oraz wzmocnienie polskiej gospodarki w obliczu pojawiających się wyzwań

Jak podał koncern, to kolejny krok, po ogłoszeniu wezwania, przybliżający Orlen do dalszej dywersyfikacji działalności i umocnienia pozycji na konkurencyjnym europejskim rynku. W ocenie prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, połączenie PKN Orlen z Grupą Energa to szansa na wzmocnienie obu firm, jak również polskiej gospodarki, a zdywersyfikowanie źródeł przychodów zwiększy stabilność i bezpieczeństwo funkcjonowania całej grupy.

Bezwarunkowa zgoda Komisji Europejskiej na realizację transakcji oznacza spełnienie jednego z warunków zawieszających realizację procesu. Ostatnio, w związku z sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, PKN Orlen podjął decyzję o wydłużeniu do 22 kwietnia 2020 r. terminu przyjmowania zapisów na akcje Grupy Energa, które rozpoczęło się 31 stycznia br. W ramach wezwania PKN Orlen ustalił cenę akcji Grupy Energa na 7 zł. Zgodnie z nim PKN Orlen zobowiązuje się nabyć akcje objęte zapisami pod warunkiem, że zapisami w wezwaniu zostanie objęta liczba akcji uprawniających do wykonywania co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.