Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Projekt EFRA przeszedł test bankowy

e-petrol.pl
2020-03-26 / 09:22
Projekt EFRA przeszedł test bankowy

Instalacje Projektu EFRA pomyślnie przeszły 30-dniowy bankowy ruch testowy, który zakończył się w rafinerii Lotosu w Gdańsku w nocy z 24 na 25 marca – podała Grupa Lotos w komunikacie prasowym.

Spółka dodała, że wymóg jego przeprowadzenia przewidywała umowa kredytowa na finansowanie tego przedsięwzięcia.

Projekt EFRA, czyli Efektywna Rafinacja, to zrealizowana przez Grupę Lotos i Lotos Asfalt inwestycja w budowę instalację opóźnionego koksowania oraz szeregu instalacji towarzyszących. Dzięki niej na rynek trafi dodatkowo rocznie blisko milion ton wysokiej jakości paliw, głównie oleju napędowego i paliwa lotniczego oraz ponad 350 tys. ton koksu naftowego.

Równolegle koncern nie produkuje już mało opłacalnego i nieekologicznego ciężkiego oleju opałowego. Wartość całej inwestycji to ponad 2,3 mld złotych. Grupa oceniła, że Projekt EFRA pozwoli jej dodatkowo zarobić co najmniej 2 USD na każdej baryłce przerobionej ropy.

Bankowy ruch testowy (z ang. Lenders Reliability Test) polegał na przerobie maksymalnej, zgodnej z projektem, ilości wsadu oraz pełnej kontroli jakości i ilości powstających produktów, a jego celem było potwierdzenie warunków wymaganych umową kredytową. Spółka podkreśliła, że miesięczne badanie instalacji pokazało wysoką sprawność merytoryczną i organizacyjną jej obsługi - operatorów urządzeń technologicznych.
Słowa kluczowe: Grupa Lotos, projekt EFRA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu