Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Operator stacji Moya radzi jak bezpiecznie tankować paliwo

e-petrol.pl
2020-03-25 / 09:35
Operator stacji Moya radzi jak bezpiecznie tankować paliwo

Wobec pandemii koronawirusa Anwim S.A., operator sieci Moya, wprowadził na swoich stacjach paliw odpowiednie środki zabezpieczające i specjalne procedury, których celem jest zminimalizowanie ryzyka zarażenia. Sieć przygotowała też wytyczne dla klientów dotyczące bezpiecznego tankowania.

Przede wszystkim kierownicy i pozostali pracownicy stacji paliw Moya zostali zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania zaleceń służb sanitarnych. Priorytetem jest higiena, dlatego na stacjach paliw klienci i obsługa mają do dyspozycji odpowiednie środki kosmetyczne i odkażające. Ponadto, tankujący mogą skorzystać z jednorazowych rękawiczek, których powinni użyć przy czynności nalewania paliwa.

Produkty gastronomiczne są sprzedawane wyłącznie na wynos. Personel jest zobowiązany do dokładnego czyszczenia i odkażania elementów wyposażenia stacji. Wszystkie powierzchnie robocze przy kasie oraz toalety są regularnie dezynfekowane. Klamki i inne elementy, z którymi klienci mają kontakt, również podlegają częstej dezynfekcji. Oczywiście w sytuacji, gdy pracownik ma objawy chorobowe, zobowiązany jest do pozostania w domu i nieprzychodzenia do pracy.

Przy stanowiskach kasowych na stacjach Moya pojawiła się żółta linia, która sugeruje utrzymanie bezpiecznej odległości klientów od pracowników obiektu. Obowiązkowo przestrzegana jest zasada, że w budynku stacji może jednocześnie przebywać maksymalnie troje klientów. Na stacjach pojawiły się także specjalne tablice z przezroczystego pleksiglasu oddzielające klientów od sprzedawców lub wprowadzono sprzedaż produktów przez tzw. okienko nocne – w trosce o zdrowie zarówno jednych, jak i drugich.

Porady jak bezpiecznie tankować:

• Przy nalewaniu paliwa skorzystaj z jednorazowych rękawiczek dostępnych przy każdym dystrybutorze. Rękawiczki zdejmij tak, aby nie dotknąć dłonią ich zewnętrznej powierzchni.

• Przed wejściem do budynku stacji umyj dłonie płynem dezynfekcyjnym umieszczonym przed drzwiami wejściowymi.

• Stosuj się do poleceń personelu. W budynku stacji może znajdować się jednocześnie maksymalnie troje klientów.

• Na podłodze, przy kasach, umieszczona jest żółta linia sugerująca zachowanie bezpiecznej odległości od pracowników. Nie przekraczaj jej.

• Zarówno w kolejce przy kasach, jak i ogólnie w budynku stacji zachowaj bezpieczną, co najmniej 1,5-metrową, odległość od innych klientów lub personelu stacji.

• Jeżeli chcesz skorzystać z usług gastronomicznych pamiętaj, że zakupione produkty możesz zamówić wyłącznie na wynos i spożyć poza budynkiem stacji paliw.

• Unikaj płatności gotówką. Za zakupione produkty zapłać bezkontaktowo – najlepiej kartą lub urządzeniem mobilnym.

• Podczas kichania lub kaszlu zakryj usta i nos ręką w zgięciu łokciowym.


Operator sieci Moya zaznacza, że stosowanie się do powyższych zaleceń sprawi, że korzystanie ze stacji paliw będzie bezpieczne, a ryzyko ewentualnego zarażenia ograniczone.
Słowa kluczowe: bezpieczne tankowanie, Moya

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.