Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

PERN przystosuje rurociągi do tłoczenia ropy na Wschód

e-petrol.pl
2020-02-28 / 09:45
PERN przystosuje rurociągi do tłoczenia ropy na Wschód

PERN poinformował, że ogłosił przetarg na przystosowanie rurociągów odcinka wschodniego magistrali ‘’Przyjaźń’’ do tłoczenia ropy naftowej z bazy pod Płockiem do bazy w Adamowie przy granicy z Białorusią, czyli rewersyjnie - w alternatywnym kierunku niż obecnie.

Planowana inwestycja, jak podał PERN w opublikowanym w czwartek ogłoszeniu, polegać ma na stworzeniu możliwości tłoczenia ropy naftowej z bazy pod Płockiem do Adamowa na poziomie 15,8 mln ton rocznie. Spółka wyjaśniła, że przedsięwzięcie obejmować ma m.in. budowę rurociągów podziemnych w obu jej bazach, czyli w Miszewku Strzałkowskim oraz w Adamowie, a także na terenie stacji znajdujących się na trasie magistrali w miejscowościach Zawady i Orzechowo.

Po przystosowaniu rurociągów możliwy będzie przesył ropy naftowej przy bezpośrednim tłoczeniu surowca III nitką rurociągu Odcinka Wschodniego z pominięciem układu technologicznego pompowni II nitki magistrali w Orzechowie i Zawadach.
Słowa kluczowe: PERN, rewers, rurociąg Przyjaźń

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.