Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Kupowaliśmy tańszą ropę w 2019 r.

e-petrol.pl
2020-01-30 / 09:51
Kupowaliśmy tańszą ropę w 2019 r.

Narodowy Bank Polski podał w raporcie o bilansie płatniczym Polski w III kwartale, że cena importowanej ropy do Polski w PLN była niższa o ok. 10 proc. rok do roku.

W III kwartale 2019 r. cena ropy importowanej do Polski wyrażona w PLN wyniosła średnio 238 zł, co oznacza pierwszy od 3 lat spadek cen w ujęciu rok do roku, o ok. 10 proc. - podał NBP w raporcie o bilansie płatniczym Polski w III kwartale. W omawianym okresie udział Rosji w imporcie ropy utrzymał się na poziomie ok. 60 proc.

Podobnie jak w poprzednich kwartałach 2019 r., obserwowany był wzrost importu ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej. W III kwartale z Arabii Saudyjskiej sprowadzono 1,3 mln ton, co stanowiło 19 proc. importu ropy do Polski. Rafinerie zmniejszały natomiast import ropy z Kazachstanu, a najważniejszym kierunkiem importu surowca pozostawała Rosja, z której pochodziło około 60 proc. dostaw.
Słowa kluczowe: import ropy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu