Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Biogaz, paliwo wodorowe i OZE – przyszłość PGNiG

e-petrol.pl
2020-01-27 / 09:47
Biogaz, paliwo wodorowe i OZE – przyszłość PGNiG

PGNiG przedstawi zaktualizowaną strategię dla grupy kapitałowej do końca 2020 roku – zapowiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podczas piątkowej konferencji prasowej. Prezes dodał także, że spółka rozważa inwestycje m.in. w biogaz, paliwo wodorowe, fotowoltaikę i energetykę wiatrową.

PGNiG zapowiada, że będzie kontynuować strategię dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego do Polski, a kluczowym wyzwaniem na najbliższe miesiące będzie podniesienie wartości spółki, m.in. poprzez współpracę z podmiotami spoza grupą kapitałową oraz wykorzystanie efektów synergii, do których prowadzić ma wzmocnienie zarządzania korporacyjnego.

Spółka w kwestiach paliwa wodorowego, OZE i biogazu zapowiedziała, że będzie współpracować również w innymi podmiotami i nie wyklucza też w przyszłości wejścia w energetykę wiatrową – poinformował o tym prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podczas piątkowej konferencji prasowej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu