Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Nowe zarzuty w sprawie afery dieselgate i kara dla Volkswagen Group Polska

e-petrol.pl
2020-01-15 / 09:37
Nowe zarzuty w sprawie afery dieselgate i kara dla Volkswagen Group Polska

Niemiecka prokuratura postawiła zarzuty kolejnym sześciu pracownikom Volkswagena za udział w manipulacji pomiarem emisji spalin w autach spółki z silnikami Diesla. W Polsce natomiast UOKiK nałożył 120,6 mln zł kary dla Volkswagen Group Polska.

Jak podaje portal pb.pl, oskarżenia to dalszy ciąg afery „dieselgate”, która wybuchła we wrześniu 2015 roku, kiedy w USA ujawniono, że w autach Volkswagena z silnikami Diesla stosowano rozwiązania mające manipulować pomiarem emisji spalin w taki sposób, aby spełniały normy.

W najnowszych oskarżeniach prokuratorzy zarzucają pracownikom koncernu udział w ukrywaniu oszustwa, fałszowanie dokumentów i unikanie opodatkowania w latach 2006-2015. 

Dziś Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że nałożył 120,6 mln zł kary na Volkswagen Group Polska za wprowadzenie w błąd klientów w sprawie m.in. poziomu emisji spalin. Dodano, że to najwyższa kara w historii UOKiK za naruszenie praw konsumentów.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest kolejnym organem ochrony konsumentów w Europie, który wydał decyzję w tej sprawie. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu