Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Szybki VAT nie dla każdego importu olejów

e-petrol.pl
2020-01-13 / 09:56
Szybki VAT nie dla każdego importu olejów

Przedsiębiorcy, którzy sprowadzają z zagranicy m.in. gaz LPG, oleje napędowe i opałowe, biopaliwa, benzyny lotnicze, muszą wpłacać VAT w ciągu 5 dni i to niezależnie od przeznaczenia towaru, ale podatku nie trzeba tak szybko wpłacać, jeśli sprowadzane z zagranicy są oleje i preparaty smarowe czy dodatki do paliw, które nie będą wykorzystane do celów napędowych ani oferowane do sprzedaży.

Dziennik „Gazeta Prawna” pisze dziś o tej kwestii, dotyczącej paliw silnikowych z załącznika nr 1 do ustawy o podatku akcyzowym, powołując się na interpretacje dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Gazeta przypomina, że chodziło o obowiązującą od września 2019 r. nowelizację ustawy o VAT i prawa energetycznego, czyli tzw. pakiet paliwowy 2.0. (Dz.U. z 2019 r., poz.1520). Zgodnie z nią przedsiębiorcy, którzy sprowadzają z zagranicy m.in. gaz LPG, oleje napędowe i opałowe, biopaliwa, benzyny lotnicze, muszą wpłacać VAT w ciągu 5 dni i to niezależnie od przeznaczenia towaru, tj. czy posłuży on do celów napędowych, czy innych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu