Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

SMOK od PGNiG pomoże w rozwoju rynku LNG małej skali

e-petrol.pl
2019-12-23 / 09:06
SMOK od PGNiG pomoże w rozwoju rynku LNG małej skali

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szacuje, że w tym roku zwiększy wolumen przeładunku skroplonego gazu o 27 proc. Spółka liczy na dalszy rozwój segmentu LNG małej skali.

Spółka prognozuje, że w całym 2019 r. przeładuje 40 tys. ton LNG. Gaz w formie skroplonej najczęściej zastępuje gaz sieciowy w lokalizacjach bez dostępu do ogólnopolskiej sieci, ale PGNiG liczy też na szersze wykorzystanie tego paliwa w transporcie drogowym.  

Ma w tym pomóc zaprojektowane przez inżynierów spółki mobilne stanowisko do odmierzania skroplonego gazu ziemnego nazwane SMOK, które pozwala precyzyjnie odmierzać ilość paliwa dostarczanego za pomocą cystern samochodowych. 

Dzięki temu rozwiązaniu odbiorcy LNG nie będą musieli zamawiać całego ładunku cysterny, co w ocenie PGNiG hamowało rozwój rynku LNG małej skali w Polsce. SMOK pozwala też na minimalizację do 0,2 proc strat wynikających z niedokładnych pomiarów, wobec dotychczasowych odchyleń sięgających kilku procent całego ładunku. 

Jesteśmy przekonani, że dzięki takim urządzeniom jak SMOK polski rynek LNG małej skali będzie się rozwijał jeszcze dynamiczniej - powiedział Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. rozwoju.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu