Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Będzie można wznowić sprawy o udział w karuzelach podatkowych

e-petrol.pl
2019-12-18 / 09:49
Będzie można wznowić sprawy o udział w karuzelach podatkowych

Podatnicy mogą zwrócić się do organów skarbowych, aby ponownie zbadały one ich udział w oszustwach VAT. TSUE opublikował wyrok w sprawie rzetelnego badania dowodów przez fiskusa i umożliwienia podatnikom obrony.

Jak informuje „Puls Biznesu”, podstawę prawną do ponownego badania udziału firm w oszustwach karuzelowych daje orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), wydane przed dwoma miesiącami w sprawie węgierskiej spółki Glencore. Wyrok opublikowano 16 grudnia w Dzienniku Urzędowym UE i od tego dnia zainteresowany ma miesiąc na złożenie wniosku do organu, który wydał określoną decyzję, o wznowienie postępowania w jego sprawie.

W sprawie Glencore unijny trybunał postawił organom podatkowym wymóg, aby rzetelnie analizowały dowody. Nie wystarczy, że weryfikując odliczenie VAT, fiskus weźmie pod uwagę tylko ustalenia powzięte podczas innych postępowań powiązanych z prowadzoną sprawą. Ma on ponadto obowiązek zapoznać podatnika z wszelkimi informacjami i danymi, na których chce oprzeć decyzję, i dać mu możliwość zakwestionowania stawianych wniosków.
Słowa kluczowe: karuzela podatkowa, wyrok TSUE

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu