Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Kolej napędzana wodorem?

e-petrol.pl
2019-12-13 / 09:40
Kolej napędzana wodorem?

PKN Orlen i Pesa Bydgoszcz będą pracować wspólnie nad opracowaniem pojazdu szynowego napędzanego wodorem.

Spółki podpisały list intencyjny w sprawie współpracy, która obejmie wymianę informacji oraz badania. W jej efekcie Pesa ma opracować pojazd szynowy zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Według założeń nowa technologia ma znaleźć zastosowanie zarówno w przewozach towarowych, jak i pasażerskich.

- Podjęliśmy już decyzję o budowie instalacji do doczyszczania wodoru, która powstanie w zakładzie w Trzebini, należącym do spółki ORLEN Południe. Rozpoczęcie produkcji czystego paliwa wodorowego, który wykorzystywany będzie do napędu pojazdów elektrycznych, w tym lokomotyw planowane jest w 2021 roku. Podpisany drugi w bieżącym roku, po Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, list intencyjny z Pesa Bydgoszcz to kolejny etap, służący rozwojowi transportu opartego na ekologicznej technologii – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu