Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Jest zgoda na budowę instalacji visbreakingu w Płocku

e-petrol.pl
2019-11-29 / 09:50
Jest zgoda na budowę instalacji visbreakingu w Płocku

PKN Orlen wybuduje instalację visbreakingu w formule "pod klucz". Nowa inwestycja, warta 1 mld zł, umożliwi zwiększenie uzysków wysokomarżowych w całej rafinerii PKN Orlen w Płocku.

- Jesteśmy globalną marką, która optymalizuje produkcję we wszystkich swoich rafineriach, także poza granicami kraju, wzmacniając tym samym pozycję na międzynarodowym rynku. Teraz wchodzimy w kolejny, bardzo ważny etap realizacji jednej z kluczowych dla nas inwestycji, jaką jest budowa instalacji visbreakingu w Płocku. Umożliwi ona jeszcze efektywniejszy przerób ropy, a w konsekwencji wpłynie na wzrost zysków i zwiększy ich stabilność – mówi, cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Proces visbreakingu jest technologią sprawdzoną i stosowaną już w Grupie Kapitałowej Orlen w rafineriach w Czechach oraz na Litwie. Instalacje visbreakingu cechują najniższe nakłady inwestycyjne (CAPEX) spośród wszystkich dostępnych technologii zagospodarowania pozostałości próżniowej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu