Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Lotos prostuje informacje o inwestycjach

e-petrol.pl
2019-11-28 / 09:51
Lotos prostuje informacje o inwestycjach

W środowym wydaniu dziennik ‘’Parkiet’’ napisał, że Grupa Lotos musi się wstrzymać z kolejnymi inwestycjami". Według spółki zarówno sam tytuł, jak i zawarte w materiale sformułowania, mogą wprowadzać czytelnika w błąd.

Lotos wyjaśnia, że spółka działa zgodnie z opublikowaną strategią na lata 2017 - 2022 i jest w trakcie realizacji założonych w niej projektów rozwojowych, do których stopniowo alokuje awizowane wcześniej nakłady inwestycyjne (założone 9,4 mld zł w ciągu 6 lat obowiązywania strategii).

Plan rozwojowy zakłada zwiększenie wyniku EBITDA, redukcję zadłużenia oraz stabilny rozwój poszczególnych segmentów spółki. Obecnie Grupa Lotos dynamicznie zagospodarowuje posiadane aktywa w segmencie poszukiwań i wydobycia, finalizuje kluczowy Projekt EFRA w segmencie produkcji i handlu, a także z sukcesem kontynuuje optymalizację sieci stacji paliw sukcesywnie zwiększając rentowność sieci.  

Słowa kluczowe: Grupa Lotos

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu