Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Rurociąg Boronów – Trzebinia ma zostać oddany do użytku w 2021 roku

e-petrol.pl
2019-11-08 / 09:53
Rurociąg Boronów – Trzebinia ma zostać oddany do użytku w 2021 roku

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych ogłosiło w czwartek przetarg na wybór inżyniera budowy rurociągu Boronów - Trzebinia. Spółka planuje oddanie nowej infrastruktury do użytku do końca 2021 roku.

Planowany rurociąg ma mieć 97 km długości i połączyć bazę paliw PERN w Boronowie z terminalem paliwowym PKN Orlen w Trzebini. Przebiegnie przez tereny miast i gmin: Boronów, Woźniki, Koziegłowy, Siewierz, Poręba, Łazy, Dąbrowa Górnicza, Sławków, Bolesław, Bukowno oraz Trzebinia w województwach śląskim i małopolskim.

W komunikacie spółka zaznaczyła, że rurociąg będzie przedłużeniem istniejącej magistrali rurociągowej Płock - Koluszki - Boronów do Terminala Paliw w Trzebini. Według PERN ma poprawić zaopatrzenie południa Polski w paliwa.

Oprócz samego rurociągu w ramach inwestycji ma zostać rozbudowana tzw. stacja finalna PERN w rafinerii PKN Orlen w Płocku, baza paliw w Koluszkach oraz nowe stacje pomp: w Jeżowie i Grabowej na istniejącym rurociągu PERN oraz w bazie paliw w Boronowie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu