Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zaognia się spór w Onico

e-petrol.pl
2019-10-18 / 09:47
Zaognia się spór w Onico

W tej paliwowej spółce, która ostatnio zmaga się z problemami finansowymi, funkcjonowały ostatnio dwie rady nadzorcze, z których każda uważa się za właściwą. Teraz Onico ma też dwa zarządy.

Onico utraciło płynność finansową kilka miesięcy temu, a efektem drastycznego pogorszenia się kondycji finansowej grupy było m.in. wstrzymanie kredytowania firmy przez banki. Teraz spółkę dotykają spory personalne. Temat ten podjęły dziś dzienniki biznesowe.

Do reprezentowania spółki pretendują dziś, z jednej strony zarząd i rada nadzorcza popierane przez głównego udziałowca, a z drugiej zarząd i rada wspierane przez akcjonariuszy mniejszościowych.

Jak przypomniał giełdowy „Parkiet” Onico opublikowało raport giełdowy (podpisał się pod nim prezes spółki Andrzej Kociubiński), w którym informuje o spotkaniu grupy pięciu osób tytułujących się radą nadzorczą. W obradach udział wzięli: Jarosław Kołkowski, Ireneusz Raczyński, Stefan Jaworski, Krzysztof Korwin-Kossakowski i Piotr Kostarski. Podczas spotkania podjęli oni uchwałę o powołaniu Romana Rynio i Wojciecha Kotlarka na funkcje członków zarządu spółki.

„Puls Biznesu” zaznacza, że Kociubiński nie uznaje tych działań za prawomocne i przekonuje, że obecnie jedynym członkiem zarządu spółki jest on. Z kolei członkami rady nadzorczej mają być: Jarosław Kołkowski, Anna Przywecka-Turczyn, Paweł Poniedzielnik, Mateusz Wirkus i Ireneusz Raczyński.

„Parkiet” zauważa, że dwie te same osoby uznawane są za członków rady Onico przez obie strony sporu.
Słowa kluczowe: Onico S.A.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu