Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ważne terminy w obrocie olejami smarowymi

e-petrol.pl
2019-10-10 / 09:42
Ważne terminy w obrocie olejami smarowymi

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe przypomina handlującym wyrobami smarowymi (o kodzie CN 3403) o zbliżających się trzech istotnych terminach związanych ze zmianą zasad opodatkowania tych produktów.

Doradcy przypominają o konieczności aktualizacji posiadanych zezwoleń wydanych na podstawie ustawy o akcyzie, w zakresie olejów smarowych klasyfikowanych do kodów CN od 2710 19 71 do 2710 19 99, które tracą ważność 1 listopada 2019 r. Kancelaria zauważa, że zakresie obrotu wyrobami smarowymi o kodzie 3403 ustawodawca nie przewidział żadnego okresu przejściowego.

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe przypomniał także, że ustawa wprowadza mechanizm pozwalający na sprzedaż preparatów smarowych objętych pozycją CN 3403 z zerową stawką akcyzy również po 1 listopada 2019 r.

Ostatnią z ważnych informacji dla handlujących olejami smarowymi jest konieczność aktualizacji zgłoszeń rejestracyjnych oraz rejestracja w zakresie podatku akcyzowego. Zgodnie z nowelizacją ustawy należy zrobić to w terminie do 30 listopada 2019 r.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu