Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Unimot chwali się wynikami za półrocze

e-petrol.pl
2019-08-22 / 09:54
Unimot chwali się wynikami za półrocze

Notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych, opublikował wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. W okresie od stycznia do czerwca grupa wypracowała 1 877,7 mln zł przychodów skonsolidowanych oraz 27,8 mln zł skorygowanego zysku EBITDA, a skonsolidowany zysk netto wyniósł 24,3 mln zł.

Jak poinformował Unimot w komunikacie prasowym, w okresie pierwszych 6 miesięcy 2019 r. przychody skonsolidowane wyniosły o 23,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego i ukształtowały się na poziomie 1 877,7 mln zł. Grupa wypracowała skonsolidowaną EBITDA w wysokości 37,8 mln zł (wobec -3,8 mln zł rok temu), a skonsolidowana EBITDA skorygowana (skorygowana głównie o wycenę zapasu obowiązkowego) wyniosła 27,8 mln zł (wobec 4,4 mln zł rok temu). W samym drugim kwartale przychody wyniosły 1 007,9 mln zł, EBITDA 14,9 mln zł, a EBITDA skorygowana 16,7 mln zł.

- Początek tego roku był dla nas niezwykle korzystnyzarówno pod kątem rynkowym, jak i typowo operacyjnym. Osiągnięte w I półroczu wyniki były wyraźnie wyższe od naszych wewnętrznych założeń i zapewniły realizację naszej bazowej prognozy na ten rok w ponad 80%. W związku z tym zdecydowaliśmy się podnieść jej poziom – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu Unimot. Obecnie Grupa oczekuje w 2019 r. wykonania skonsolidowanej EBITDA skorygowanej na poziomie 46,2 mln zł.

Poprawa wyników finansowych spowodowana była głównie efektywnym wykorzystaniem sprzyjającego otoczenia zewnętrznego w biznesie oleju napędowego, wygranym przetargom w biopaliwach, wyższym wolumenom i marżom w biznesie LPG, dobrym wynikiem w obrocie hurtowym energii elektrycznej w spółce Tradea oraz niższymi kosztami operacyjnym w efekcie przeprowadzonego programu optymalizacyjnego.

Adam Sikorski dodał, że w kolejnych miesiącach 2019 r. Unimot będzie pracować nad dalszym efektywnym wykorzystaniem sprzyjającego otoczenia zewnętrznego, w tym silnego popytu oraz satysfakcjonujących poziomów premii lądowej oleju napędowego. Spółka spodziewa się także pozytywnych efektów wygranych w ostatnim czasie przetargów na biopaliwa.
Słowa kluczowe: UNIMOT S.A., wyniki finansowe

Z kraju

Wiadomość tygodnia

Konkurs Produkt Roku 2019 e-petrol.pl

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu